Welcome to Network Marketing ve Kripto Para Forum

Network Marketing ve Kripto Para Forum

Gönderen Konu: Airdrop Nedir? Nasıl Katılırım?  (Okunma sayısı 32980 defa)

Aralık 11, 2017, 08:36:30 ÖS
  • Administrator
  • Newbie
  • *****
  • İleti: 4
  • Karma: +0/-0
  • Cinsiyet: Bay
    • Profili Görüntüle
    • Network Marketingve
Airdrop Nedir?
Airdrop, havadan gelen yardım anlamına geliyor. Kripto para dünyasında ise yeni oluşturulan coinlerin bedava olarak dağıtılması anlamında kullanılmaktadır. Peki airdrop nedir? Airdrop; yeni üretilen/üretilecek olan coinlerin kripto para dünyasında tanıtımını yapmak suretiyle coinin geniş bir kitle tarafından tanınmasını sağlamak,  üretilen/üretilecek coinin arkasında duracak sağlam bir topluluk oluşturmak gibi farklı stratejik amaçlar doğrultusunda bir kısmının ücretsiz olarak dağıtılması işlemine verilen isimdir.

Airdrop’a Nasıl Katılırım?

Airdrop yapacak olan coin üreticileri bitcointalk forumu üzerinden, kendi websiteleri veya farklı iletişim kanalları üzerinden airdrop duyurusunu ve katılım şartlarını açıklarlar. Belirtilen katılım şartlarına uygun profile sahip kişiler, açıklamada belirtilen yolları takip ederek airdrop’a katılım sağlayabilirler. Airdrop yapılacak olan coin üreticileri kendi hedeflerini destekleyecek profile sahip kişilere erişebilmek adına airdrop katılım şartlarını belirlerler. Koşulsuz herkese dağıtım yapılabildiği gibi, Bitcointalk Forumunda belli üyelik statüsüne erişmiş üyeler, telegram ve slack kanallarına üyelik, twitter hesabı üzerinden twit atılması,facebook paylaşımı gibi farklı talepleri karşılayan üyelere de dağıtım yapılabiliyor.

Airdrop Kazançlı mıdır?
Airdrop yapılan coin elinize geçtiğinde eğer herhangi bir exchange sitesine eklenmiş ise;  isterseniz anında Bitcoin ve ya Ethereum’a çevirebilirsiniz, isterseniz de ileride değerleneceği düşüncesi ile hareket ederek yatırım amaçlı olarak portföyünüzde bekletebilirsiniz. Genellikle $5-10 seviyelerinde başlangıç değerlerinde olabilen airdrop coinleri, airdrop iptali,coinin herhangi bir exchange sitesine eklenmemesi, exchange sitesine eklenen airdrop coininin değer yakalayamaması vb. bir sürü sebepten dolayı hiç bir kazanç sağlamayabilir. Airdrop üzerinden gelen bir coin bazen hiç bir değeri olmadığı gibi bazen de beklenmedik değerlere de ulaşabilir. Kısa bir süre içerisinde airdrop yapılan coinin katılım şartlarını sağlayarak elde edebileceğiniz ücretsiz coin, sizin için kripto para dünyasının sürprizlerine açılan bir kapıdır. Vaktiniz varsa ve airdrop şartlarını karşılıyorsanız airdroplara katılmanızı tavsiye ederiz. Bazı airdrop coinleri daha fazla kişiye erişebilmek için referral sistemi kullanabiliyor. Referral sistemini kullanarak airdrop bilgisini paylaştığınız arkadaşınızın airdrop’a katılımını sağlayarak daha fazla kazanç elde edebilirsiniz.

Airdrop’lardan Nasıl Haberdar Olabilirim?

Network Marketing ve Kripto Para Forumu  olarak, sizlerin Airdrop takibi yapabilmeniz adına oluşturmuş olduğumuz Airdrop Forumumuz   üzerinden  güncel airdrop bilgilerine erişebilirsiniz.